Rocking Planet

„Lie to Me“ je favoritem na hit letošní sezóny

Žánrová proměna, vytříbenost stylu a maximální zúročení producentských a režisérských dovedností, které si poslední rok prohluboval český interpret, skladatel, producent a režisér klipů Mikolas Josef (22) na trase Vídeň – Berlín, vyústily ve čtvrtý singl, taneční skladbu „Lie to Me“. Novinku doprovází vůbec první studiový klip v repertoáru Mikolase, který se opět ujal scénáře a režie.

Po výpravných klipech u předešlých singlů „Free“ nebo „Believe (Hey Hey)“ si tentokrát Mikolas vyhlédl ateliér, v němž našel ideální podmínky pro realizaci videa, v němž se také poprvé představí jako tanečník společně s dalšími tanečními talenty, které patří mezi špičku v Čechách. Klip vznikal ve spolupráci s produkční agenturou Raven Production, v jejímž čele stojí Petr Havránek, který s Mikolasem intenzivně spolupracuje již rok a ke vzniku klipu dodává: „Hudba Mikolase je pro mě dostatečnou motivací vytvořit vizuál, který stejně jako jeho hudba zcela přesahuje hranice Čech. Náš sen je rovnat se světovým top produkcím a věřím, že jsme to s Lie to Me dokázali.“

Točení na hlavě, skákání salt nebo jízda na velbloudovi. Jen krátký výčet dalších úloh interpreta, který krátce před natáčením svého videoklipu dostal možnost spolupracovat s německou nahrávací společností Warner Music a podílet se na režii klipu jiného hudebníka (pozn. Chris Meid – Eye Of The Tiger). „Odejít ven bylo to nejlepší rozhodnutí. V prostředí evropských hitmakerů roste člověk mnohem rychleji po profesní a osobní stránce. A je to směr, kterým jsem měl jít už dávno,“ vysvětluje Mikolas, proč se na rok odmlčel z české scény.

„Lie to Me“, pop-rapový singl mezinárodního formátu, na kterém Mikolas znovu spolupracoval s předním evropským zvukovým inženýrem Nikodemem Milewskim z Vídně (Felix Jaehn, Robin Schultz, Alle Farben, Klangkarussel a mnoho dalších) ihned po svém uvedení do rádií vítězí v hitparádách. Píseň, kterou Mikolas označuje jako „F-kgirl Anthem“, tedy hymna pro záletnice, pramení z Mikolasovy dvouleté vztahové absence: „Myslím, že doba, ve které žijeme, je pro spoustu žen v mnohém náročná. Sociální sítě tvrdě diktují představu ženského ideálu, a to v mnohých zanechává pocit nedokonalosti. Vidím až moc mladých žen hledajících samy sebe v příliš mnoha pánských postelích,“ vyjasňuje Mikolas záměr písně, které je autorem i producentem.